Zestaw do bezprzewodowego monitoringu MS70

Łatwy montaż i zaawansowana funkcjonalność monitoringu MS70.


Dom to przystań, w której odpoczywamy, spędzamy czas z najbliższymi, chronimy prywatność. Jego wnętrze jest często spełnieniem marzeń, okupionym długoletnimi oszczędnościami, zaciągniętym kredytem. Otaczający ogród lub sad to codzienny kontakt z przyrodą i jej rytmem. Posesja stanowi więc przestrzeń, która wypełniona wspomnieniami i pracą rąk własnych staje się częścią człowieka i powinna pozostawać nienaruszona, a jej spokój niezmącony. Nikogo nie dziwi więc troska o jej bezpieczeństwo. O ile wartość materialną rzeczy można wycenić, to już tej dodanej, emocjonalnej wycenić się nie da. Kradzieże i włamania, szczególnie nasilone w okresie wakacyjnym, ingerując w tę prywatną przestrzeń, pozbawiają przede wszystkim poczucia bezpieczeństwa. Systemy antywłamaniowe, jak dodatkowe zamki, czy specjalne okna okazują się często niewystarczające. A co najważniejsze, nie dają możliwości wczesnego ostrzegania. Taką funkcję spełnia, coraz powszechniej stosowany, monitoring posesji. Według danych statystycznych ilość zdarzeń przestępczych na terenach pod obserwacją spada średnio o około 60%. Dostępnych na rynku rozwiązań jest naprawdę dużo. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę i dlaczego warto wybrać system monitoringu MS70.

MS70 – komunikacja bezprzewodowa, prosta instalacja

Prowadzenie okablowania to często główny koszt monitoringu domu, szczególnie, gdy instalacja prowadzona jest podtynkowo i nie została zaprojektowana przed jego wykończeniem. Wiąże się też nierzadko z licznymi problemami. Dlatego system monitoringu MS70 wykorzystuje komunikację bezprzewodową. Tym samym jego wybór redukuje koszt instalacji monitoringu wyłącznie do ceny zakupowej urządzeń, ich montażu i doprowadzenia zasilania.

MS70 – rejestracja wideo i obsługa nawet do 4 kamer

Na system monitoringu MS70 składa się odbiornik z cyfrowym rejestratorem wideo i 7” monitorem LCD (jednostka wewnętrzna), kamery wideo (2 lub 4 sztuki – jednostki zewnętrzne) oraz akcesoria montażowe, sieciowe i pilot zdalnego sterowania. Wybierając zestaw mniejszy (z 2 kamerami) Użytkownikowi pozostaje możliwość podłączenia w przyszłości dodatkowych kamer, które są dostępne również poza zestawem.

MS70 – współpraca z systemem Android/iOS

Użytkownicy telefonów i tabletów z system Android lub iOS mogą skorzystać z funkcji dodatkowych systemu MS70 i obserwować teren monitorowany na swoim urządzeniu przenośnym. Warunkiem jest ustawienie jednostki wewnętrznej w tryb podglądu na żywo oraz dostęp urządzeń do Internetu. Ustawienie identyfikatora urządzenia, któremu dostarczana jest informacja o monitorowanym terenie jest łatwe, opisane krok po kroku w instrukcji obsługi i nie wymaga wiedzy informatycznej.

Jednostkę wewnętrzną wyróżnia zwarta konstrukcja i estetyczny wygląd. Dostarczany uchwyt zapewnia łatwy montaż zarówno na powierzchni poziomej, jak i na ścianie. 7-calowy, kolorowy monitor LCD charakteryzuje się dobrą rozdzielczością 5:3 (800x480). Ponieważ jest to urządzenie typu DVR (digital video recorder) nie posiada pamięci wewnętrznej. Obsługuje natomiast karty SD do 32 GB oraz zewnętrzne, przenośne dyski twarde z możliwością podłączenia do portu USB 2.0, o pojemności nawet do 1TB! Ze względu na specyfikę urządzenia, jest to niezmiernie wygodne rozwiązanie. Zarówno wymiana karty SD jak i podłączenie dysku przenośnego nie stanowią problemu – gniazdo i port USB znajdują się po lewej stronie obudowy. Na przednim panelu obudowy, pod monitorem LCD znajduje się 6 przycisków funkcyjnych plus przycisk nawigacji. Analogiczne Użytkownik znajdzie również na dostarczanym w standardzie pilocie zdalnego sterowania. Dzięki przyciskom funkcyjnym można włączyć/wyłączyć zasilanie, wybrać podział ekranu monitora (z ilu kamer obraz ma być wyświetlany i w jaki sposób), ustawić tryb wyświetlania (cykliczna zmiana obrazu), rozpocząć i zakończyć nagrywanie obrazu, odtworzyć lub usunąć nagranie oraz przejść do ustawień systemowych. Ustawienia systemowe zapewniają dostęp do zaawansowanych funkcji, jak wyświetlanie informacji o systemie, aktualizację oprogramowania, ustawianie daty i godziny, wybór i formatowanie używanej pamięci, ustawianie opcji nagrywania i inne. Z opcji ustawień nagrywania warto zwrócić szczególną uwagę na promowaną przez Użytkowników opcję fotopułapki, czyli nagrywania aktywowanego ruchem. Dostępne jest oczywiście również nagrywanie ręczne i zaprogramowane czasowo.

Jednostka zewnętrzna w postaci kamery wyposażona jest w osłonę przeciwdeszczową. Klasa szczelności obudowy IP66 oznacza jej odporność na działanie warunków atmosferycznych, w szczególności dużą wodoszczelność i pyłoszczelność. Zwarta konstrukcja i niewielka masa kamery sprawia, że jej montaż nie stanowi problemu. Kamera wykonana jest z użyciem matrycy CMOS, której głównymi zaletami są małe zakłócenia w przesyłaniu danych i niski pobór mocy. Maksymalny zasięg transmisji danych to nawet 300 m w terenie otwartym, co sprawia, że urządzenie cieszy się również zainteresowaniem wśród sadowników. Doświetlenie diodami LED (z automatycznym filtrem IR-CUT, rozpoznającym porę dzień/noc) zapewnia dobrą widoczność obrazu również, gdy jest ciemno – nawet do 15 m. Umieszczony pod obiektywem pasywny czujnik podczerwieni (PIR) umożliwia wspomniane wyżej nagrywanie aktywowane ruchem. Zasięg czujnika wynosi 5 m.

MS70 – dla kogo?

System monitorowania MS70 stworzony został z myślą o właścicielach domków jednorodzinnych. Parametry urządzenia i jego funkcjonalność spełniają wymagania nawet bardzo wymagających Klientów. Łatwa instalacja, parowanie (nawiązywanie komunikacji pomiędzy jednostkami) i obsługa urządzeń nie wymagają specjalistycznej wiedzy i uprawnień.

MS70 – od czego zacząć?

Przed ostateczną decyzją zapraszamy do zapoznania się z instrukcją obsługi systemu, przygotowaną w języku polskim. Znajdują się tam szczegółowe informacje dotyczące instalacji i konfiguracji urządzeń.

MS70 – gdzie można kupić?

Gdzie kupić