DGT10

Domofon GSM. Gdzie kupić

Domofon GSM DGT10. Rozwiązania rodzą się z potrzeb.

Domofony GSM to rewolucyjna nowość na polskim rynku – umożliwiają realizację połączeń przez telefon komórkowy, a tym samym rozmowę z gośćmi i otwieranie drzwi z dowolnego miejsca.

O takiej wygodzie do niedawna nie mogliśmy nawet marzyć. Koszt połączeń sieci komórkowych był zdecydowanie zbyt wysoki, aby ta część oferty producentów domofonów trafiła do przeciętnego Kowalskiego. Stacje GSM spotkać można było głównie w firmach czy instytucjach i to na niewielką skalę.

Dziś telefon komórkowy ma niemal każdy. Ceny usług telekomunikacyjnych nie wywołują już ataku serca. Możemy iść więc o krok dalej. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem funkcjonalności domofonu GSM DGT10.

Co nowego?

Domofon GSM z powodzeniem może zastąpić tradycyjny domofon. To oczywiście nie wystarczy, aby uznać go za rewolucyjny na rynku domofonów. Co więc sprawia, że z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularny?

Domofon GSM wykorzystuje kartę SIM, co oznacza, że komunikacja odbywa się za pośrednictwem sieci komórkowej, a połączenia przyjmowane są na telefon komórkowy. Mobilność jednostki wewnętrznej eliminuje konieczność biegania do słuchawki naściennej w celu odebrania połączenia, zaś możliwość wykorzystania do tego celu własnego telefonu redukuje ilość obsługiwanych urządzeń.

Funkcjonalność urządzenia jest równie satysfakcjonująca – połączenie z domofonu możemy odebrać wszędzie tam, gdzie działa nasz telefon komórkowy. Jedynym więc ograniczeniem jest zasięg sieci GSM. Co to oznacza w praktyce? Możemy na przykład, będąc w delegacji w Szczecinie, porozmawiać z kurierem dzwoniącym na nasz domofon w Łodzi. Albo poprosić odwiedzającą nas koleżankę, aby chwilę poczekała przed domem, bo za 5 minut wracamy z zakupów. Co więcej – możemy ją wpuścić do ogrodu lub domu. Rozwiązanie jest więc nie tylko wygodne, ale też praktyczne.

Domofon GSM DGT10 pozwala również na sporą oszczędność czasu. Wracanie „pół miasta” w celu upewnienia się, czy drzwi domu/firmy na pewno zostały zamknięte jest zjawiskiem dość powszechnym. Będąc użytkownikiem domofonu GSM DGT10 stan drzwi/bramy można sprawdzić za pomocą SMS-a.

Dla kogo?

Domofon GSM DGT10 polecany jest zarówno odbiorcom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom. Urządzenie posiada wiele funkcji dodatkowych, których zaprogramowanie umożliwia spełnienie różnorodnych oczekiwań.

Gwałtowny rozwój technologii telekomunikacyjnej sprawił, że z telefonem komórkowym rzadko się rozstajemy. Smartfon wykorzystywany jako pilot do telewizora nikogo już nie dziwi. Nie zaskakuje więc też fakt, że jedną z bardziej oczekiwanych przez konsumentów funkcją domofonu stało się otwieranie drzwi lub bram za pomocą telefonu komórkowego, pozwalające na wyeliminowanie niewygodnych rozwiązań w postaci kluczy, kart, pilotów i kodów. Domofon DGT10 umożliwia wprowadzenie do 100 numerów telefonów uprawnionych do otwierania drzwi na podstawie identyfikatora rozmówcy. Daje też możliwość otwarcia bramy/drzwi hasłem kontroli dostępu – również przez telefon komórkowy.

Czy to jest bezpieczne?

Ryzyko zgubienia telefonu jest zdecydowanie mniejsze niż zgubienia karty, pilota czy kluczy. To dlatego tak wiele osób decyduje się np. na płatności za pomocą telefonu.

Po zgubieniu telefonu istnieje możliwość blokady połączeń z poziomu panelu administracyjnego udostępnianego przez operatora sieci lub poprzez kontakt z właściwym biurem obsługi klienta .

W domofonie natomiast, w łatwy sposób, przy użyciu odpowiedniego hasła, można zmienić numer administratora domofonu, czy też numer uprawnionego użytkownika.

Jest to również niezmiernie praktyczne w przypadku zmiany pracownika firmy lub wynajmowaniu mieszkania nowemu lokatorowi.

Mimo prostoty i wygody rozwiązań, bezpieczeństwo nie jest w żaden sposób naruszone.

Jakie są koszty?

Koszt inwestycyjny ogranicza się do zakupu samego urządzenia (dostarczanego z zasilaczem, anteną zewnętrzną i wspornikiem montażowym do anteny) oraz karty SIM.

Urządzenie nadaje się zarówno do montażu natynkowego, jak i podtynkowego. Ze względu na brak konieczności prowadzenia instalacji elektrycznej oraz montażu słuchawki naściennej, wydatek związany z zamocowaniem kasety bramowej jest jedynym kosztem montażowym.

Ze względu na brak konieczności utrzymania technicznego przewodowej instalacji domofonowej, koszty eksploatacyjne ograniczają się do abonamentu miesięcznego lub zasilenia karty SIM.

W obu przypadkach są niewielkie i szacowane na kilkanaście/kilkadziesiąt złotych miesięcznie, w zależności od oferty wybranego operatora GSM oraz zastosowania.

Od czego zacząć?

Domofon GSM DGT10 jest dostępny w sklepie internetowym sklep.sterr.pl. Konieczny jest również zakup karty SIM, który zależnie od wybranego rozwiązania może wiązać się z podpisaniem umowy abonenckiej na usługi telekomunikacyjne z operatorem sieci GSM.

WAŻNE! Domofon GSM DGT10 może pracować z kartą SIM dowolnego operatora GSM Polsce.

Po zakupie urządzenia należy zapoznać się z dołączoną instrukcją obsługi, zamontować DGT10 i antenę, podłączyć elektrozaczep i zasilanie, zaprogramować urządzenie (np. za pomocą SMS-ów), zgodnie z preferencjami.

Potem pozostaje już tylko cieszyć się wygodą.

Instrukcja obsługi: